FAQ

 

 • Není mi jasný význam jednotlivých doplňků k vodní dýmce. Na co se používají kamínky, aroma nebo melasa?

  Uvodní fotoOhledně perel a kamínků do vodní dýmky a nyní nově i vaporizačních past.
  Tyto produkty slouží ke kouření. Jsou to malé kamínky,perly či hmota které jsou napuštěny melasou s příchutí. Při kouření uvolňují ochucenou páru. Velkou výhodou je, že tato pára je zcela bez nikotinu a tak minerálních kamínků, perel či pasty využívají hlavně ti, kteří nechtějí nebo nemohou nikotin.

   

  Bigg perlyPerly

  FantasiaKamínky

  Vaporizační pastyPasty

  Vaporizační pastyPasty

   

   

   

   

  AromaAroma (Shaashii)
  Je příjemně voňavý prášek, který se rozpustí ve váze vodní dýmky. Při kouření je procházející kouř ochucován daným aroma. Použitím aroma (Shaashii) můžete posílit původní aroma tabáku nebo při použití tabáku s jinou příchutí získat zajímavé kombinace chutí.

   

   

   

   

   

  MelasaMelasa nebo-li zvlhčovadlo
  Může být určeno na kamínky nebo na tabák. Některé kamínky do vodní dýmky jdou použít  vícenásobně a právě k tomu slouží zvlhčovadlo pod názvem BIGG Mix. Zvlhčovadla na tabáku poslouží k dovlhčení tabáku, pokud je třeba - tabák se pak nepřipaluje a více dýmí. Vše ovšem záleží jaký tabák si pořídíte. Melasa zajišťuje správnou vlhkost kouřené směsi a částečně prodlužuje dobu kouření. Na tabáky jsou určeny zvlhčovadla Nubia Shishamix, Jeff's 7 Elements, Mola Mix a Bahrain. Ovšem neplatí, čím víc melasy, tím lepší kouření. Základem je kvalitní tabák.

   

   

   

  Tabák do vodní dýmky
  Tabáků na trhu je opravdu spousta. Klasické a stále oblíbené značky jsou Nakhla a Al Fakher. To jsou stálice, které produkují tabáky opravdu už řadu let a kuřáci ví, co od nich očekávat.
  Nakhla - přírodní příchutě, celkově hutnější a těžší a silná chuť. Řada Mizo obsahuje více melasy.
  Al Fakher - nakrácen na jemnější kousky, obsahuje více melasy a má jemnější příchutě.
  Romman - tabák, který slibuje tu nejlepší chuť
  Hookah - Hookah - řada tabáků, které byly vytvořeny na podnět kuřáků
  Hookah - Freak - tabáky s "bláznivými" příchutěmi - je škoda je nevyzkoušet :)
  Medité - novinka - český tabák
  Některé tabáky obsahují dostatečné množství melasy a není třeba ji přidávat (příklad Al Fakher), na druhou stranu jsou značky do kterých můžete melasu přidat - ale nemusíte (Nakhla).

   

   

  NakhlaNakhla

  Al fakherAl Fakher

  RommanRomman

  UltimateMedité

   

   

   

   

   

   

   

  Hookah-HookahHookah-Hookah

  Hookah-FreakHookah-Freak

  DoobaccoDoobacco

  UltimateUltimate
   

   

   

  Herbal

  Netabáky
  Další typ tabáků jsou vlastně netabáky. Příkladem je Al Fakher Herbal. Tato směs je čistě bylinná a neobsahuje žádný nikotin.
   

   

   

  Dvousložkové tabáky - sety
  Třetí rovinou tabáků jsou dvousložkové. Prodávají se většinou v setech, které obsahují zvlhčovadlo a suchý (či předvlhčený tabák). Tyto tabáky, aby sloužily správně se musí napřed připravit. To znamená před použitím smíchat a nechat dostatečně odležet. Mají taky své výhody a tou hlavní je, že cenově, v přepočtu na gram hotového tabáku do vodní dýmky, vycházejí příznivěji (spotřební daní je zatížen pouze suchý tabák, melasa nikoli). Další podstatnou výhodou je že příchuť  si každý navolí dle svého gusta podle toho jaké zvlhčovadla použije a částečně může ovlivnit i sílu výsledného tabáku.

   

  Jeff's 7 ElementsJeff's 7 Elements

  Jeff's 7 MixJeff's 7 Mix

  Nubia ShishamixNubia Shishamix