FAQ

 

 • Jaký je rozdíl mezi korunkami a na co jsou určeny?

  Korunky pro vodní dýmky můžeme rozdělit jednak podle značky, ale co je uživatelsky nejdůležitější je podle způsobu technického provedení.

  Normální korunky - otvory na odvod kouře jsou umístěny na dně. Klasické korunky jsou určeny spalování tabáku spíše suššího charakteru. Při použití tabáku je nutno tabák nadrobit a tím zvětšit jeho poréznost, aby vzduch tabákem lépe procházel. Doporučuje se i v místě otvorů korunky mírně zprůchodnit naložený tabák a tím podstatně zlepšit tah dýmky. Po naložení korunky se otvory v alobalu dělají po celé ploše korunky.

  Vypouklé korunky - dno korunky je vypouklé nahoru nebo dolů. Otvory na odvod kouře jsou umístěny většinou po stranách vypouklé části. Korunka zmírňuje následky zatékání melasy do těla vodní dýmky. Užití je podobné jako u Normální korunky. Po naložení korunky se otvory v alobalu dělají po celé ploše korunky.

  Vortex korunky - uprostřed korunky je vyvýšenina, která má op stranách otvory na odvod kouře. Tento typ korunky lze využít takřka na všechny tabáky, minerální kamínky, gely či vaporizační pasty. Výhodou je, že melasa nezatéká do těla vodní dýmky a je takřka ideální pro minerální kamínky. Po naložení korunky se otvory v alobalu dělají po obvodu. Použité uhlíky se posouvají po obvodovém kruhu korunky (ne doprostřed)

  Phunnel korunky - uprostřed korunky je vyvýšenina, která má uporstřed jeden velký otvor. Díky tomu má nejlepší tah snad ze všech korunke. Ovšem díky umístění otvoru může se během podtlaku alobal, který je umístěn nad otvorem, takzvaně přisát a dýmka přestane mít tah. Proto se většinou tato korunka používá s ocelovým klouboučkem, který zamezuje přisátí alobalu při kouření. Některé korunky mají tohoto typu mají na zamezení přisátí alobalu malou příčku přes otvor. Po naložení korunky se otvory v alobalu dělají po obvodu. Použité uhlíky se posouvají po obvodovém kruhu korunky (ne doprostřed)