FAQ

 

 • Jakou vodní dýmku si vybrat?

  Vodní dýmky samozřejmě nejsou stejné. Nejde jen o cenový rozdíl a design dýmky, ale rozdíl je v použitých materiálech a celkové kvalitě zpracování a taky v použitých prvcích dané dýmky. Nynější hitovkou jsou skleněné dýmky. Jejich nevýhodou je samozřejmě křehkost, ale zato se odmění krásným designem a snadným čištěním. Do některých, jak je třeba Oduman,  jde při kouření umístit do vázy ovoce, či bylinky a pak to vypadá moc hezky.

  Pokud chcete kvalitní dýmku pak lze doporučit značku Kaya. Mají vázy z masivního těžkého skla, což zaručuje dobrou stabilitu. Jednotlivé díly s dají bezproblémově rozebrat a tak se lépe čistí a taky dle modelu jde dokoupit redukce na další hadice. Dle typu dýmky lze z jednošlauchové jednoduchým způsobem udělat až 4 šlauchovou. Tyto dýmky mají takřka všechny (viz popisky u jednotlivých dýmek) pojistné ventily a pojistku pro souběžné kouření více kuřáky.
  Dále z těch kvalitnějších dýmek doporučujem vodní dýmky značky Sahara Smoke, které mají kvalitní zpracování a taktéž můžete jednoduše zaměnit pojistný ventil za vývod na další hadici, či dle týpu dýmky lze i z jednošlauchové přikoupením redukce a hadice udělat vícešlauchovou dýmku. V nabídce jsou modely, které umožňují napojení celkem až 6 šlauchů.
  Nelze opomenout Vodní dýmky Unity, které se vyznačují moderním vzhledem s nadčasovým designem. Jejich linie jsou čisté bez zbytečných přízdob. Každá část je technicky velmi dobře řešena. V konstrukci jsou využity prvky, které zvyšují funkčnost takřka na maximum.

  Mezi Top mezi vodními dýmkami se řadí luxusní vodní dýmky Wookah a Fumo. Jejich vyšší cena odpovídá kvalitě zpracování, technickému řešení i použitým materiálům.

  Některé dýmky mají v prodejním balení přímo kufřík, či tašku na přenášení, jiné zase různé příslušenství. Při výběru Vám napomohou produktové filtry v levém sloupci. V každém rozkliku karty dole v záložkách je ještě podrobnější popis zboží a další specifikace.

  V podstatě i levné dýmky Vám určitě budou sloužit dobře. Z těch levnějších Vám mohu doporučit značku Aladin nebo Top Mark. Tyto dýmky jsou léty ověřená klasika. U nových modelů značky Top Mark jsou dokonce proplachovatelné hadice (nové modely mají u hadic plastové náustky).
  Při výběru je lepší volit střední velikost alespoň kolem 50 cm.