FAQ

 

 • Jak velká vodní dýmka je ideální?

  Volba velikosti vodní dýmky je takřka úměrná účelu, kterému má sloužit.
  Každá dýmka, či vlastně řada dýmek je tak trochu originálem. Jak vizáží, tak technickým zpracováním.
  Celková výška Vodní dýmky je základním ukazatelem pro zařazení do tří kategorií. Malé střední a velké vodní dýmky.  I když celková výška dýmek koresponduje s výškou těla vodní dýmky a velikosti vázy. Čím delší cestu urazí kouř při kouření, tím více se ochladí a jeho výsledná chuť je o to lahodnější. Chuť výsledného kouře ovšem nezáleží jen na dýmce. Ta je jen jedním s faktorů, které kouření ovlivňují. Stejně důležité, jak se dýmka připraví a jaké se použijí materiály.

  Teď si alespoň v krátkosti rozebereme jednotlivé výškové kategorie dýmek.

  Malé vodní dýmky:
  Klady - skladné, většinou lehce přenosné, levné
  Zápory – málo ochladí kouř, malý objem váz, většinou méně stabilní, časté čištění a výměna vody
  Je nasnadě, že tyto dýmky nejsou určeny pro více lidí. Většinou jsou určeny pro jednoho kuřáka a většinou nemají vyměnitelný pojistný ventil za redukci pro vývod na další hadici. Je logické, že vázy těchto dýmek pojmou málo vody a tudíž se docela brzy voda od kouře zahřeje, takže pak může kouř být teplý což na jeho chuti nepřidá. Tyto dýmky jsou však kvůli své velikosti ideální na cesty. Jsou skladné a nezaberou moc místa.

  Střední vodní dýmky :
  Klady – takřka ideální velikost, stabilní, dobře ochlazují vodu, dobrá cena
  Zápory – již přece není tak skladná a s jejím umístěním se musí počítat
  Velikost těchto dýmek je takřka ideální. Většina váz je dostatečně velká a díky vyššímu obsahu vody dostatečně kouř ochlazují. U některých typů je možnost výměny pojistného ventilu za redukci pro napojení další hadice aněkteré mají dokonce možnost napojení celkem 4 hadic (Sahara Smoke). Pokud tedy plánujete kouřit ve více lidech zároveň, pak doporučujeme si tohoto parametru všímat. U těchto dýmek bývá i samoucpávací mechanizmus při souběžném kouření více kuřáky, ovšem není to pravidlem.

  Velké vodní dýmky:
  Klady – kouř se ochlazuje již cestou tělem, velký objem vody více čistí kouř a méně se znečišťuje
  Honosný vzhled, většinou slouží zároveň i jako dekorace místností, jsou to většinou krásky, na které se fakt dobře kouká a pak i bafá.
  Zápory – Jsou hůře skladovatelné, pokud je dno váz malé, mohou být nestabilní.
  Je jasné, že každý nemá možnost pořídit si takové krásky. Většinou bývají nedílnou součástí interiéru. Díky většímu objemu vody nevyžadují tak častou výměnu a lépe se čistí. U některých dýmek je možnost napojení celkem až 4 hadic pokud se použijí redukce (vodní dýmky Sahara Smoke). Součástí bývá taktéž pojistný ventil a samoucpávací mechanizmus pro souběžné kouření více kuřáky, ale taktéž to není pravidlem. Je třeba si všímat parametrů k jednotlivým dýmkám.